Начало »
Екскурзии »
Еднодневни екскурзии в България »
от ВАРНА - ГРАД БУРГАС И ЗАЩИТЕНА МЕСТНОСТ "ПОДА"
от ВАРНА - ГРАД БУРГАС И ЗАЩИТЕНА МЕСТНОСТ "ПОДА" |
| КОД: 149146 |
|
|
Пътуване с Автобус | |
|
|
Еднодневна | |
|
|
Тръгване от: Варна | |
|
|
Маршрут: Варна-с.Баня-Пода-град Бургас | |
|
|
Отпътуване на: 03.07.2026 г. |
|
Цена:
22.00 €
43.03 лв.
Принтирай
•Транспорт с туристически автобус;
•Посещение на Спасителен център за костенурки в с.Баня;
•Посещение на Природозащитен център "Пода";
•Посещение на град Бургас;
•Туристическа застраховка на стойност 511 евро покритие при "Евроинс" АД;
•Груповата застраховка важи за всички пътуващи на възраст до 84 г. без доплащане;
•Водач от БЕК РАЙЗЕН придружаващ пътуването;
ДАТА: 03.07.2026 г.
Престой: 1 ден
| Час на тръгване | Място на тръгване | Цена |
| 07:30 | Варна - катедралата | 22.00 € / 43.03 лв. |
| Отстъпка за деца до 12г. | -2.00 € / -3.91 лв. |
1 ден. ВАРНА-с.БАНЯ-ПОДА-БУРГАС
Отпътуване от град Варна за с.Баня. Посещетние на спасителният център за сухоземни костенурки е създаден да помага на тези диви, но силно уязвими животни. Ежегодно приема, лекува и освобождава болни и ранени костенурки или такива, намерени на нетипични места. Отпътуване към Защитената местност Пода , която се намира на четири километра южно от гр. Бургас, вляво от международния път Бургас – Истанбул. Тя е обявена за такава през 1989 г. и е предоставена за стопанисване и управление на Българското дружество за защита на птиците (БДЗП). Тя е първата защитена територия в България, предоставена за стопанисване на неправителствена природозащитна организация. Пак през 1989 г. защитената местност е определена от BirdLife International за Орнитологично важно място, а през 1997 г. на нейна територия е построен Природозащитен център „Пода“.Площта на защитената територия е 1 кв. км. Тя е една от най-богатите в орнитологично отношение местности в Европа – в нея се наблюдават 265 вида птици, като например единствената по Черноморското крайбрежие смесена колония от бяла лопатарка , блестящ ибис , нощна, червена, сива, гривеста и малка бяла чапла.Над Пода преминава и вторият по големина в Европа миграционен път на птиците – Via Pontica, като годишно оттук прелитат популации от бял щъркел , розов пеликан и хиляди хищни, водоплаващи и пойни видове птици. Има действащо, покрито укритие, което позволява наблюдаването на живота на птиците, независимо от метеорологичните условия. Отпътуване за град Бургас. Свободно време по интереси. Отпътуване за град Варна. Пристигане в град Варна вечерта.
ЦЕНАТА ВКЛЮЧВА:
•Транспорт с туристически автобус;
•Пътни такси;
•Посещение на град Бургас;
•Туристическа застраховка на стойност 511.29 евро / 1 000 лева покритие при "Евроинс" АД;
•Груповата застраховка важи за всички пътуващи на възраст до 84 г. без доплащане;
•Водач от БЕК РАЙЗЕН придружаващ пътуването;
ЦЕНАТА НЕ ВКЛЮЧВА:
• разходи от личен характер;
• приблизителни входни такси за посещаваните обекти:
- Входна такса Природозащитен център"Пода":
Забележка:
Агенцията НЕ носи отговорност при промяна на музейните такси и работното време на музеите. Посочените такси са съгласно информацията, поместена в сайтовете на посочените туристически обекти. Възможно е да настъпят промени.
Условия за резервации и анулации:
• За резервация са необходими три имена и ЕГН на пътуващите.
• При непредоставяне на ЕГН пътуващите няма да бъдат застраховани.
• За еднодневни екскурзии се заплаща пълната сума по резервацията.
• За екскурзии с нощувка се внася депозит не по-малък от 30% от цената на пътуването.
• Направените резервации се анулират автоматично 72 часа след генерирането им,
ако по тях не е постъпило плащане.
• Доплащането се извършва най-късно до 10 дни преди датата на заминаване.
А. При пътуване в чужбина:
а) До 60 календарни дни преди датата на пътуването – без неустойки.
б) От 59 до 30 календарни дни преди датата на пътуването – 20% неустойка от стойността на пътуването плюс допълнително заявените услуги.
в) От 29 до 20 календарни дни преди датата на пътуването – 50% неустойка от стойността на пътуването плюс допълнително заявените услуги.
г) От 19 до 10 календарни дни преди датата на пътуването – 80% неустойка от стойността на пътуването плюс допълнително заявените услуги.
д) По-малко от 9 календарни дни преди датата на пътуването – 100% неустойка от общата стойност на пътуването плюс допълнително заявените услуги.
Разходите по всички издадени към датата на настъпилата анулация самолетни, автобусни и други билети не подлежат на пълно или частично възстановяване и се удържат изцяло от подлежащите на възстановяване суми, наред с дължимите неустойки, посочени по-горе.
В случаите, когато резервацията е по промоция за ранни записвания, пътуващият няма право на промяна на датите на пътуване, имената на пътуващите, хотела или превозното средство. В случай на промяна неустойката е в размер на 100% от договорната цена.
Б. При пътуване в страната:
а) До 25 календарни дни преди датата на пътуването – без неустойки.
б) От 24 до 15 календарни дни преди датата на пътуването – 20% неустойка от стойността на пътуването плюс допълнително заявените услуги.
в) От 14 до 10 календарни дни преди датата на пътуването – 50% неустойка от общата стойност на пътуването плюс допълнително заявените услуги.
г) По-малко от 9 календарни дни преди датата на пътуването – 100% неустойка от общата стойност на пътуването плюс допълнително заявените услуги.
Разходите по всички издадени към датата на настъпилата анулация самолетни, автобусни и други билети не подлежат на пълно или частично възстановяване и се удържат изцяло от подлежащите на възстановяване суми, наред с дължимите неустойки, посочени по-горе.
В случаите, когато резервацията е по промоция за ранни записвания – клиентът няма право на промяна на датите на пътуване, имената на пътуващите, хотелът и превозното средство. В случай на промяна, неустойката е в размер на 100% от договорната цена.
Туроператорът има сключена застраховка "Отговорност на туроператора" по смисъла на чл. 97 от Закона на туризма при ЗК "Аксиом" АД - гр. София, бул. Витоша № 150, тел. 0700 400 99.
Необходими документи за пътуване:
Валиден документ за самоличност. При пътуване извън страната за деца под 18 години не придружавани от единия или двамата родители е необходимо нотариално заверено родителско разрешение (оригинал и копие).
Забележка:
Цената е калкулирана за група от минимум 40 туристи.
Краен срок за уведомяване на туриста, в случай че този брой не е набран – 5 календарни дни преди датата на отпътуване. Информация за отпътуването се предоставя 2 календарни дни преди датата на заминаване в раздел „Информация транспорт“ в сайта на Бек Райзен ЕООД - https://www.beckreisen.bg/
Туристическата агенция си запазва правото да променя последователността на изпълнение на програмата.
Пътуването като цяло не е подходящо за лица с ограничена подвижност!
БЕК РАЙЗЕН СИ ЗАПАЗВА ПРАВОТО НА ПРОМЕНИ ПО ПРОГРАМАТА И ЦЕНАТА НА ТУРИСТИЧЕСКАТА УСЛУГА ПРИ ДРАСТИЧНИ ПРОМЕНИ НА ГОРИВАТА!
КЪДЕ МОЖЕТЕ ДА ЗАПЛАТИТЕ?









